Aromatyczny świat tajskiej kuchni w jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie! Zadzwoń do nas 22 826 30 08

Historia

Breadcrumbs

 

HISTORIA

Drodzy Przyjaciele naszych restauracji,

Zapraszamy Was do aromatycznego świata tajskiej kuchni w jednym z najpiękniejszych miejsc
w Warszawie, w Ogrodzie Saskim. Otworzyliśmy tutaj Siam Garden. Siam to dawna nazwa Tajlandii, ziemi pełnej obfitości, spokojnej i łagodnej.

Co wyróżnia Tajlandię?

Tajlandię odwiedziłem wiele razy. Zachwyciło mnie, że Tajowie nigdy nie brali udziału w żadnej wojnie. Może to stąd się bierze ich łagodny charakter, szacunek do ludzi i pracy?

Jak wiecie, zawsze dbałem o serwis w moich restauracjach. Wzorem były dla mnie Stany Zjednoczone. Ale to, czego doświadczyłem w Tajlandii jest nie do porównania z niczym innym na świecie. Tajowie są dla mnie wzorem uprzejmości i serdeczności. Nie ma takiego drugiego kraju, w który przyjmą Cię równie pięknie i z taką klasą.

Za co cenię kuchnię tajską?

Kuchnia tajska to zawsze świeże składniki, pachnące, we wszystkich kolorach. Jej istota zasadza się na wyrafinowanym balansie pomiędzy 4 głównymi smakami: słodkim, słonym, kwaśnym i ostrym. Zachwyciła mnie lekkość tej kuchni, precyzja, a równocześnie kreatywność, aromat i elegancja podania.

Dlaczego założyłem Siam Garden?

Jest wiele restauracji azjatyckich w Warszawie. Ale takiej jak nasza do tej pory nie było. Mistrza Dodo poznałem wiele lat temu w Kijowie. Dodo, Taj, prowadził tam najlepszą azjatycką restaurację na świecie, Santori. Już 25. lat temu sprowadzał do niej świeże owoce morza drogą powietrzną z Nowego Yorku. Restauracja prowadzona przez Dodo przewyższała wszystko, co widziałem w Londynie, Hamburgu, Monachium, w najlepszych miejscach na świecie. Dbałość o świeżość i najwyższą jakość produktów zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Dlatego, kiedy pojawiła się możliwość współpracy z tym genialnym szefem kuchni, nie wahałem się. Postanowiłem podzielić się moim odkryciem i fascynacją z Warszawiakami, przyjaciółmi, wielbicielami dobrego smaku. Kilka razy poleciałem do Tajlandii, aby namówić go na Polskę. Udało się. Wraz z rodziną przyjechał do Warszawy. I oto jest… nasz nowy Siam Garden, z krótką, znakomitą, przepyszna kartą.

Zapraszam do Siam Garden

Cieszę się, że mogę się z Wami podzielić tym, co najlepsze. Zapraszamy. Przyjdźcie, spróbujcie
i wracajcie do nas. Zapraszam serdecznie.

Artur Jarczyński